Arthrelix – supliment pentru durerile articulare

Arthrelix este unul dintre suplimentele recent aparute in tara noastra in jurul caruia s-a facut un buzz foarte mare. Publicitate peste publicitate, pana chiar si un regizor renumi (Florin Zamfirescu) promoveaza acest produs ca fiind unul deosebit de eficient care pe el l-a scapat de durerile articulare.

Citeste parerile pacientilor despre Arthrelix.

Arthrelix Eu personal, ca de obicei am refuzat sa iau 100% de bun ceea ce spun ei in reclame si am inceput sa fac putin research pe forumuri sa vad ce spun oamenii despre Arthrelix. Parerile sunt destul de impartite, unii afirma ca au scapat de dureri cu Arthrelix, altii ca nu, altii ca li se pare o prostie si ca nu are cum sa functioneze iar altii inca mai asteapta pareri si reviewuri.

Ce este Arthrelix?

Arthrelix este un supliment 100% natural impotriva durerilor articulare si unul din suplimentele despre care producatorii spun ca ar fi foarte eficient in tratamentul atrozei. Suplimentul ar fi bazat pe protinele de melc, iar actiunea sa practic este de a regenera tesuturile si cartilajele afectate de timp sau alte probleme.

Pe siteul lor sunt afisate ceva mai multe informatii legate de acest aspct si despre cum functioneaza „melcul” si cum isi repara el cochilia fara probleme de fiecare data cand este nevoie.

Arthrelix
Arthrelix este sub forma de sirop, o sticluta are 125 ml si costa 99 de lei. Sfatul meu este ca indiferent de ce rezultate cititi ca au obtinu altii, prima data sa achizitionat doar 1 flacon sa testati produsul. Daca este ok si pentru dvs, puteti lua un pachet promotional mai mare de 2 – 3 flacoane, plus crema PhysioCalm A pe care acestia o ofera gratuit si despre care am citit in niste comentarii de pe alecia.ro ca ar fi foarte buna.

In continuare va invit sa cititi povestea domnului Zamfirescu:

NOTA: aceata este preluata integral de pe siteul oficial Arthrelix. Nu a suferit nici o modificare din partea noastra.

„Totul se intampla acum vreo patru ani si jumatate. Era in iulie 2011 si tocmai incepusem filmarile la un nou serial, la Buftea, ceea ce constituia o bucurie pe toate planurile. Eram la filmari in fiecare dimineata, pana in ziua in care m-am trezit cu o ingrozitoare durere de genunchi. Nu puteam calca de durere. La drept vorbind, de cateva luni aveam dureri de genunchi, dar suportabile. Imi spuneam ca la 61 de ani este normal… Acum, insa, durerea devenise insuportabila. Nu puteam lipsi de la filmari, asadar am luat un antiinflamator. Daca incercam sa il opresc, durerea revenea imediat. Cu toate acestea, nu era o solutie de durata, avand in vedere ca imi dadea dureri de stomac.

Arthrelix

Intr-o zi, i-am povestit aceasta problema unui amic, actor francez, pe care il cunosc de 25 de ani si care are aceeasi varsta ca si mine. Mi-a spus ca si el a intampinat aceeasi problema, avand dureri de spate. Dar el, dupa ce incercase aproape tot ce se putea, gasise solutia: un uimitor amestec de proteina din melci si substante naturale, care repara cartilajele si reda articulatiilor flexibilitatea din tinerete. Recunosc ca, auzind de melci si alte substante, nu am fost entuziasmat. Dar, mi-a precizat ca acest elixir (acest extraordinar remediu se prezinta sub forma de elixir hiperconcentrat) nu are niciun gust si este, chiar, placut de luat. L-am rugat sa-mi trimita si mie din Franta) este fabricat de un mare laborator francez, din proteine de melci bio).

Rezultatele au fost spectaculoase. Dupa 5 zile am renuntat la antiinflamatoare, pentru ca nu mai aveam dureri. Asadar, pot spune ca Arthrelix (acesta este numele elixirului pe baza de proteine concentrate de melci) a functionat cu adevarat. Daca mai aveti indoieli, aflati ca laboratorul, care lanseaza Arthrelix in Romania va asigura o garantie „satisfacut sau rambursat”, pentru ca dumneavoastra sa nu riscati niciun leu.

Cand au aflat ca am utilizat elixirul lor, cei de la laborator m-au intrebat daca as fi de acord sa-mi povestesc experienta. Am acceptat fara probleme, fiindca ceea ce a facut pentru mine Arthrelix este o mica „minune” si nu vad de ce nu ar beneficia toata lumea. Deci, daca artroza va chinuie, faceti ca mine: incercati Arthrelix.”

Alte pareri despre Arthrelix

Voi ce credeti despre acest produs? Merita utilizat?

Cat timp l-ati folosit? Ce rezultate ati observat de-a lungul folosirii sale?

5.6/1023 ratings
te-a ajutat aceast articol? dă-i un vot

11 COMENTARII

1. Buna seara,eu sunt deja la sticlura nr.13 cu Arthrelix.Mentionez ca impotriva durerilor e o minune,dar nu trateaza artroza asa cun s-a spus (cel putin nu in cazul meu).Cat timp il iei te simti mare si tare,in momentul in care intrerupi,reapar durerile.As vrea sa aud si alte pareri despre Arthrelix,chiar sa-mi spuna cineva ca e nemaipomenit si s-a tratat cu el.Poate eu avand boala de multi ani,sa am nevoie de nai mult timp pentru vindecare.Oricum,intentionez sa comand inca 6 sticlute,(sunt la pret mai mic,decat daca cumperi una singura),dar la inceput ar trebui sa inceapa fiecare cu una,deoarece efectele difera de la o persoana la alta.Sa aveti sanatate!

2. am comandat un flacon de proba si ,coincidenta sau nu,m-am simtit bine dintr-o data.Asa ca am acceptat oferta de 12 flacoane care cica inseamna un tratament complet.Ma simt incredibil de bine de doua luni de zile in care genunchii mei au fost solicitati.Insa azi am primit un plic mare pe care scrie „Marele premiu al anului „.Nu am sa dau detalii,despre cum sa intru in posesia marelui premiu care cica e de 15000 ron.Este fara doar si poate o excrocherie tip „Riders digest”.Trebuie ,desigur ,inainte de toate,sa cumperi cel putin doua produse de-ale lor,si…iti vine sa mori de nervi,vazand cum incearca sa prosteasca lumea.Si sunt convinsa ca reusesc de multe ori.Ma intriga si faptul ca domnul Florin Zamfirescu este partas la excrocheria asta.
    Deci…daca pina acum eram convisa ca „Artrelix” m-a salvat si face minuni,din acest moment am mari indoieli si cred ca este o simpla coincidenta si ma simt bine doar pentru ca tratamentul meu cu „yOgaflex” si-a facut efectul.Daca firma „Physiocare” se ocupa de chestii slabe,ii cred in stare de orice fel de marsavie.Ma gandesc ca „artrelixul” asta este o licoare care pina la urma ar putea sa-mi fie chiar daunatoare.Invatatura de minte sa mai cred in ofertele care apar pe internet.Si lui Florin Zamfirescu i-as spune vreo doua,sa-i fie rusine.Brrrr….sunt un pachet de nervi !!!

3. Am 65 de ani. Sunt nevoita sa fiu cat mai activa cu putinta fiind utila in mai multe „laturi” ale familiei mele.In aceasta postura de persoana solicitata nu m-am menajat si ,in ultimii 35 de ani, mare parte a timpului activ zilnic l-am petrecut in picioare. Acum 10 ani am avut neplaceri cu genunchiul stang, s-a diagnosticat o gonartroza, n-a fost cine stie ce tratament, problema a cedat, nu i-am mai acordat atentie. Pe la inceputul acestui an necazurile s-au manufestat tot mai dur. Cel mai rau era cand incercam sa ma odihnesc.Nu exista nici o pozitie in care durerea sa fie acceptabila.INTAMPLATOR am vazut scrisoarea domnului Zamfirescu.
    NU AM INCREDERE IN RECLAME – pe care…le suport foarte greu. Am incercat totusi cura de atac de 2 facoane.
    Era posibil sa nu suport preparatul. L-am suportat.Am examinat flaconul si nu am descporeit nimic de reprosat, totul era transparent : producator(m-am uitat, nu e firma „:fantoma”, nu aparea sub interdictie, scandaluri, reclamatii),se prezinta compozitia, termen de valabilitate, lot seria… ,autorizatie, mod de administrare, reactii adverse posibile.Cand am luat prima doza, mi-a revenit indoiala : un – sa zicem – sirop, cu aroma de portocale in care se percepe indepartat o textura ce ar aminti de melcul ajutator. Mi-am zis ca nu e prima teapa, macar de ar fi ultima, dar – foarte repede – poate dupa 3-4 zile nu mai puteam ignora imbunatatirea situatiei. Inainte de a tremina primele 2 flacoane ma puteam odihni. Dupa aceasta serie am facut o pauza – cam o luna, urmarind sa vad daca situatia redevine critica. Efectul benefic s-a mentinut,catre finalul perioadei organismul insa parea sa intre intr-o neliniste,am socotit ca e cazul sa continuu.Sunt la ultimul din cele 6 flacoane care au urmat primelor 2. Ma pot misca, ma pot odihni, pot chiar alerga usor desi stiu bine ca nu e cazul, sunt totusi situatii cand o fac… Genunchiul s-a dezumflat nu complet, o rigiditate exista,si o jena dureroasa nesemnificativa care totusi ma atentioneaza daca – vina mea- continuu sa stau in picioare ,cu mici intreruperi, chiar si 8 ore intr-o zi. Nu sunt un pacient model dar ajutorul dat de Arthrelix este incontestabil pentru mine. Stiu ca nu toti reactionam la fel , nu pot prezenta decat experienta mea, si pot doar sa doresc ca majoritatea suferinzilor de artroza sa se incadreze in lotul celor la care tratamentul este binefacator.
    Cu stima si cu urari de bine tuturor – pacienti si producatori.
    G. Serban

• Faceti o injectie intraarticulara in genunchi (sunt mai multe produse pe piata care sunt compensate de casa de asigurari ….daca va faceti internare de o zi ) O INJECTIE VA TINE INTRE 6-8 LUNI IN FCT DE CAT DE AVANSATA E BOALA. Durerea va lasa cam intr-o saptamana.MERGETI LA ORTOPED !
      eu in 5 ani am facut 3 si sunt ok…..bineinteles ca nu scap de protezare dar cu cat mai tarziu cu atat mai bine !

4. I’m interested in purchasing „Arthrelix”. Could you please let me know if I can order this product from Canada? Also I would like find out about your price.

Thank you in advance, Mark

SCRIE UN COMENTARIU / INTREBARE / PARERE

Please enter your comment!
Please enter your name here