Crema UpSize – O Crema Pentru Marirea Sanilor

UpSize este o crema pentru marirea sanilor, supranumita „push-up permanent” de către producători și cei care o comercializeaza pe teritoriul Romaniei (și nu numai, fiind prezenta și în alte tari din Europra și nu numai).

Citeste parerile fetelor despre crema Upsize

Ca idee, crema UpSize foarte (iar când zic foarte, ma refer la zeci chiar sunte de mii cautari) căutată și apreciata în același timp în Mexic. Nu știu dacă este vorba despre același producător și/sau același distribuitor, însă dacă vorbiți limba spaniola și vreți sa căutați pareri despre crema UpSize, puteți da un search pe google.com.mx.

Câteva lucruri despre crema UpSize:

Nu spun ca sunt neapărat chestii negative despre crema UpSize, însă sunt niște lucruri pe care ar trebui sa le luați în considerare. Mie personal mi-au ridicat niște semne de întrebare.

• crema-upsizeSiteul pe care se vinde crema UpSize în Romania este foarte asemănător ca design și specificatii cu cel pe care se vând cremele Big Bust și Bust Size și acestea fiind tot pentru marirea sanilor bineinteles.
  • Pe siteul oficial UpSize se afirma faptul ca citez „95% dintre femei au confirmat rezultatele”. Nu vreau sa fiu carcotasa, însă sper sa realizați ca dacă acest lucru ar fi real, industria silicoanelor ai intra în faliment cât ai zice UpSize :). Ca idee zic doar, lauda de sine nu miroase a bine.
  • Nu văd în pagina de contact sau pagina despre noi informații despre firma care produce crema UpSize. Am înțeles ca este produsa pe undeva prin Spania (sper sa nu ma înșel) însă este doar un zvon, întrucât nu am găsit informații concrete cu privire la firma sa pot cauta lucruri despre istoricul ei.

Vezi aici ce efecte adverse poate avea Upsize

Aceasta lista este în continua completare. Pe măsura ce aflu lucruri noi despre UpSize care consider ca ar fi de interes, le adaug aici. Dacă ați folosit aceasta crema și aveți vreo informație care considerati ca este importanța, nu ezitati sa scrieți în comentarii.

Ce ingrediente conține UpSize?

Cum toate cremele pentru marirea sanilor se lauda ca au în compozitie numai ingrediente naturale, și UpSize face la fel. Nu știu dacă a verificat cineva, însă ii credem pe cuvânt cel puțin pana la proba contrarie când pun mana pe un prospect UpSize sau pe cutia cremei (acolo sunt trecute ingredientele, însă poza pe care am găsit-o este la o rezolutie prea mica sa descifrez ce scrie).

crema-upsizeAșadar, pe siteul oficial al cremei UpSize sunt prezentate urmatoarele ingrediente:

• Decyl oleate, arginina si colagenul hidrolizat au un efect marcabil de anti-îmbătrânire, accelerează creșterea bustului;
  • Uleiul de argan spinosa hrănește și protejează pielea în mod efficient;
  • Uleiul din semințe de viță de vie îmbunătățește elasticitatea pielii, elimină și împiedică apariția vergeturilor.

Le-am dat copy paste exact așa cum apar pe siteul oficial al produsului. Nu va pot confirma acuratetea informațiilor, însă sper eu ca nu se țin de porcării.

Update 2016:

Am găsit o cheti efoarte interesantă și dubioasa în același timp. Pe siteul UpSize din Romania, exista un review al unei persoane numite „Adela Dumitru” care zice ca e ceva doctor în stiinte biologice. Review-ul este pozitiv 100%.

Pe siteul  UpSize din Spania (vorbesc decent limba spaniola și uneori ma mai documentez și din articolele și discutiile scrise acolo) exista un review, tot al unui doctor în stiinte biologice numita „Adela Salas”, iar textul este aproape identic.

Nu vreau sa trag concluzii pripite, deoarece nu știu exact care-i situația acolo și de ce au făcut asta, însă din prispma unui potențial client, mi e pare un lucru dubios. Ce-i drept, l-am mai întâlnit și la alte produse de acest gen.

Cât costa crema UpSize și de unde o cumpăram?

În Romania, crema UpSize costa 159 de lei aici

Bineințeles, apare și vechea poveste cu reducere de 50%, însă prețul este același dintotdeauna și probabil va rămâne același multă vreme. S-o numim strategie de marketing.

Aceasta crema se găsește doar pe siteul oficial (cel către care am pus link mai sus). Am mai văzut-o și pe alte siteuri, însă nu știu nimic despre ele. Dacă va hotarati sa o comandați, ar fi bine sa mergeți pe varianta distribuitorilor oficiali sa nu va treziti cu cine știe ce caramizi prin colete.

NU SE GASESTE IN FARMACII. Aici este o problemă foarte mare din punctul meu de vedere. Ce-i drept, m-am obișnuit ca foarte multe produse pentru marirea sanilor sau pentru slabire să se vanda doar pe Internet INSA aș avea mult mai multă încredere în ele dacă aș ști ca sunt și în farmacii. Ce-i drept, dacă ar fi sa cumpăr, tot de pe Internet aș cumpăra, însă faptul ca s-ar găsi în farmacii m-ar linisti într-un fel ca sunt produse testate și cu aprobarile la zi.

crema-upsize-aplicare

Ce contraindicatii are crema UpSize?

La fel ca multe lucruri importante și lista cu contraindicatii și/sau posibile efecte secundare lipsește de pe siteu lde prezentare. Totuși, eu recomand sa:

• Discutati cu un medic înainte de a folosi crema UpSize.
  • Nu o folosiți dacă sunteți însărcinata sau dacă alaptati.
  • Încetați utilizarea cremei dacă observati orice fel de iritatii sau semne ca ar avea reactii adverse. Cititi prospectul UpSize și asigurați-va ca nu nu sunteți alergici la nici unul dintre ingredientlee sale.
Sfaturi și alte indicatii:

Nu am găsit informații despre returnarea produsului. În Romania cel puțin, exista niște legi cu privire la comertul online care protejeaza cumparatorii, obligand comercianții sa accepte returul și sa returneze banii în primele 15 zile (sper sa nu greșesc) de la comanda.

Nu știu dacă produsele de genul cremei UpSize fac obiectul acestei legi INSA pentru orice eventualitate, atunci când comandați crema, întrebați-i pe cei de la suport dacă accepta returul și care sunt conditiile.

Info: o alta chestie importanța: comenzile UpSize se valideaza/verifica printr-un apel telefonic. Dacă aveți întrebări, întrebați atunci când sunteți sunați, deoarce după aceea nu veți mai putea suna înapoi la numărul respectiv întrucât apelurile respective se fac printr-un call center. Nu știu sa va dau mai multe detalii însă am văzut cazuri în care după comanda, au vrut sa intrebe detalii despre UpSize și nu au reușit să-i sune.

5.4/1014 ratings
te-a ajutat aceast articol? dă-i un vot

15 COMENTARII

1. Nu este buna de nimica am folosit și nici un rezultat nu sfătuiesc pe nimeni sa cumpere doar dacă nu au ce face cu banii și vor sa ii arunce aiurea totul este o minciuna.

• Te rog frumos să-mi spui dacă ți-a funcționat crema și cate tuburi trebuie sa folosești sa se vadă un rezultat multumesc tare mult aștept un rsp

• Si eu ma confrunt cu sani foarte mici am doi copii si din cauza alaptatului sani mei nu mai au nici un farmec am tot citit de crema UpSize si am comandato astazi am primito si o folosesc sunt curioasa si nerabdatoare sa vad efectul

2. Buna tuturor,
    Am tot vzut si citit despre diverse produse pentru tot ce ne intereseaza:riduri,mariea sanilor,marirea penisuluo,varice,etc,etc.Daca ari cauta pe la nternet aceste produse,veti fi uimiti la ce preturi se gasesc,transport gratuit in lume ülus acceptarea returnarii produsului.Doar ca,avand livrarea gratuiata,tu, ca si cumparator daca eeturnezi produsul,platesti transportul.Insa pretul la care achizotionezi produsul,nici nu merita efortul sa returnezi daca nu esti multumit de produs.
    De exemplu,am gasit uimitoarea si magica crema Goji cream la pretul de 6 USD la Aliexpres si alte firme-transport gratuit.La fel si cu miraculoasa crema de marire a sanilor.
    Acum,fiecre cu alegera sa.Eu nu as risca.Te mai pomenesti si cu un cancer de puele sau cine stie ce.Chiar se merita asemenea e periente pe corpul tau?Ar fi bine sa ne gandim mai mult.Daca asa suntem de la natura,asa sa ramanem.
    Va doresc minte luminata si decizii bune tuturor.Numai bine

3. Buna tuturor,ma numesc Steluta si folosesc crema de aproape doua saptamani.Nici mie nu.mi venea sa cred cand am inceput sa folosesc crema ca ar face ceva la sanii mei care sunt mici de cand ma stiu,port un B.Ce pot sa observ pana acum e ca vergeturile care le am pe sani(am un baietel) au inceput sa fie mai putin vizibile.Eu va urez bafta si sper sa functioneze asa cum se zice!

SCRIE UN COMENTARIU / INTREBARE / PARERE

Please enter your comment!
Please enter your name here